Aktaş'ta asfalt memnuniyeti


Aktaş’ta asfalt memnuniyeti

Aktaş Çakmaklı arasındaki yolun asfalt serim işlemi tamamlandı.
Kocaali Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde gerçekleştirilen asfalt serim işlemleri devam ediyor. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü, İlçemizin yüksek bölgelerinde önemli güzergahı daha asfaltla buluşturdu.

Aktaş Çakmaklı Arası 2,5 km daha kısaldı

Havaların ısınması ile birlikte ilçenin dört bir yanında yol kaplama işlemlerine başlayan fen işleri müdürlüğü ekipleri; 2017 yılında planlanan yolların bitirilmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Yol yapım programında yer alan Aktaş ve Çakmaklı mahallesi arasını 2,5 km kısaltan önemli bir arterin daha asfalt kaplama işlemleri tamamlandı.

Çalışmalarımız Devam Edecek
Fen İşleri Müdürü İlker ÇELİK tarafından yapılan açıklamada, “Yapılan planlarımız doğrultusunda İlçemiz genelinde hummalı bir şekilde çalışmalara devam ediliyor. Ekiplerimiz soğuk asfalt, beton, stabilize ve sıcak asfalt serim işlemleri yapıyor. Yıl içerisinde çalışmalar tamamlandığında hızla gelişen bir Kocaali göreceğiz” ifadelerine yer verildi.

Her an yanımızdalar

Belediye Başkanı Ahmet Acar’dan Aktaş ve Çakmaklı Mahalleleri arasındaki yol için asfalt talebinde bulunduklarını söyleyen Aktaş Mahalle Muhtarı Kerim Berk, “Mahallemizde uzun yıllar yol sorunu yaşadık. Özellikle yaz aylarında ciddi bir araç trafiği ile karşı karşıya kalıyorduk. 2014 yılında yeni yasa ile köyler mahalle statüsüne geçti ve belediye hizmet alanına dahil olduk. Özel idareler döneminde bu kadar hızlı bir şekilde hizmet alamıyorduk. Belediye ekipleri tarafından incelemeler yapıldı. Mahallemizde yol sorunumuza önemli ölçüde çare olacak yeni bir arter kazandırıldı. Şimdi de Belediyemiz tarafından soğuk asfalt serim işlemi gerçekleştirildi. Belediyemiz, ihtiyacımız olduğu her an yanımızda ve sorunlarımızı hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyor.  Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ACAR’a ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi

Çalışma Seferberliği

Çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet ACAR;
“İlçe genelinde başlatmış olduğumuz Çalışmalar Seferberliğiyle birlikte yoğun bir çalışma var. Mahallerimiz için sokak ve caddelerimizde program dahilinde asfalt ve beton yol uygulamaları devam ediyor. Hemşehrilerimizin anlayışı için teşekkür ediyoruz. İnşallah yakın bir zamanda caddesi ve sokakları ile çehresi değişen bir Kocaali göreceğiz, bizim işimizde gücümüzde Kocaali.” ifadelerini kullandı