ALINAN TEDBİRLER İŞİ YARADI


ALINAN TEDBİRLER İŞİ YARADI

 İyi Düşünülmüş Projeler, Doğru Alınmış Kararlar ;

              Belediye Başkanı Ahmet ACAR Yağış Konusunda Şu Bilgeleri Verdi:

“İlçemiz dün öğle saatlerinden itibaren başlayan ve gecenin geç saatlerine kadar devam eden kuvveti yağışın etkisinde kalmıştır.Meteorolojiden aldığımız uyarı raporları doğrultusunda Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kriz ekibi oluşturulmuş olup, sabah saatlerinden bugünün ilk ışıklarına kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için SASKİ ile beraber teyakkuz halinde çalışmalarına sürdürmüşlerdir.
 

Meteorolojinin uyarıları sonucu alınan tedbirler işe yaradı ve ilçemiz bu afeti hasar almadan atlattı. Meteorolojinin verdiği bilgilere göre ilçemiz, Sakarya ve ilçelerinden metrekare başına son yıllardaki ağustos ayı ortalamalarının çok üstünde,120 kilo yağış ile en fazla etkilenen ilçe oldu. Ancak geçen yıllarda yapmış olduğumuz Hızar Mahallesi ve Karşı mahalle dere ıslahı çalışmaları, taşkın koruma kanalları ve geçen yıl yapımına başlanan ve bu yılın ortalarında tamamlanan yağmur suyu şebeke projeleri ilçemizin bu afetten yara almadan kurtulmasına vesile oldu.Ekiplerimiz ilçemizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için SASKİ ekipleri ile birlikte günün ilk saatlerine kadar fedakâr bir şekilde görevlerini sürdürmüşlerdir. Bir iki ufak sıkıntı dışında, alınan tedbirler sonucunda Allah’a hamdolsun ki insan yaşamını etkileyen bir problem yaşamadık. 
Bu yaşadığımız şiddetli yağmur bir kez daha göstermiştir ki iyi düşünülmüş projelerin, doğru alınmış kararların ilçemiz için ne kadar doğru kararlar olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.
Yaşadığımız bu şiddetli yağışta yaşamımızı kolaylaştırmak için fedakâr bir şekilde çalışan Belediyemiz ve SASKİ ekiplerine teşekkür ederken, Kocaali halkımıza da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” dedi