BARIŞ PINARI HAREKATINI DESTEKLİYORUZ


Başkan Acar “ Kocaali Belediyesi  ve Kocaali Belediyesi Meclis Üyeleri olarak “Barış Pınarı Harekatı” nda görev görev alan Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize  Yüce Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum” dedi

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar;
Barış Pınarı Harekatı Harekatı için Basın Açıklamasında Bulundu. Açıklamaya Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı  Cemal Angın, Kocaali Belediyesi  Meclis  Üyeleri;  Abdülhamit Bağ,  Cafer Eriş,  Mehmet Alemdar,  Sevgi  Serdar,  Hasan Ali Kulaç, Batıkan Zorbey Turgut,  Enver Çelik, Rıdvan Öner,  Ayhan Çetinkaya, Ahmet Aygın, Zeki Kanbur  katıldı.  Mehmet Şanlı, Turan Kalfa, Serdar Gül, Emre Yılmaz ise mazeretlerinden dolayı katılamayacaklarını bildirdiler.

KOCAALİ BELEDİYESİ OLARAK BARIŞ PINARI HAREKÂTINI DESTEKLİYORUZ
Meclis Üyeleri Adına Basın Açıklamasında Bulunan Başkan Acar “ Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden,  başta Güneydoğu Anadolu Bölgemiz olmak üzere ülkemizin gelişmesini kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk kadın dilmeden insanlarımızı katleden alçak PKK terör örgütü, yol edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.

Devletimiz,  güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir.  Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı  da verdiği  büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar, sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağı da Barış Pınarı Harekatını oluşturmaktadır….

DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR
Sözlerine devam eden Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “ Suriye’de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır.  Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur.  Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşta birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.  Suriye topraklarının önemli  bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi  terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’nın Suriye’deki  yapılanması olan PYD/YPG, Suriye’nin kuzeyinde geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur.  Bu alan üzerinden  ülkemize saldırılar düzenlenmektedir.

Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve doğun dış destekle  bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan  faydalanarak  kontrol ve otorite imkanı bulmuşlardır.

Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırlarımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri; isimlendirme, görünüş ve üniforma açılarından farklılık gösterseler de özlerinde aynıdırlar ve bir birlerinin ikiz kardeşleridir.

Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu  zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir.

Bu operasyonun amacı; bölgemizi  teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektedir.
Bölgemizin istikrar , barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ, PKK,PYD,YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı  ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriye’linin  vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Harekatını, Kocaali Belediyesi olarak destekliyoruz.  Kocaali Belediyesi olarak,  operasyonlarda şehit olan askerlerimize yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyoruz.  Allah devletimizi ve milletimizi korusun