Çanakkale Zaferi 103.Yılında Anıldı


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı dolayısıyla düzenlenen programlara katılan Başkan Acar, “103 yıl önce Çanakkale’de bir millet kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla büyük bir zafer elde etti. Çanakkale’de tarihin en büyük destanlarından biri yazıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı dolayısıyla düzenlenen programlara katıldı. Sabah Namazında Kocaali İlçe Müftülüğünün hazırlamış olduğu programın ardından, Kocaali İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen anma programına katıldı.

103. Yılı
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı dolayısıyla düzenlenen programlara Başkan Acar’ın yanı sıra, Kaymakam Alper Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Ese, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Ünal, Kocaali İlçe Müftüsü Mehmet Çabuk, Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Yılmaz, Kocaali Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Süleyman Albayrak, Belediye Meclis üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, STK temsilcileri, Kamu Kurumu temsilciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Çanakkale Zaferi
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı dolayısıyla değerlendirmelerde bulunan Başkan Acar, “Bundan 103 yıl önce Çanakkale’de bir millet kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla bir zafer elde etti. Kahraman Mehmetçiğimiz Çanakkale’de tarihin en büyük destanlarından birini yazdı. Bugün, zaferlerin en büyüğü, günlerin en anlamlısı olan Çanakkale Zaferi ve Şehitler Gününü idrak etmekteyiz. Tarihi şanlı zaferlerle dolu necip milletimizin 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutlar, aziz Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle yad ederim.” ifadelerini kullandı.