Canım Annem Benim


Kocaali Belediyesi tarafından her yıl anneler gününde düzenlenen “Canım Annem Uçurtma Şenliği” ‘ne katılan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; "Böylesi güzel ve anlamlı bir günde annelerimiz ve çocuklarımız için yaptığımız etkinlik hemşehrilerimizi çok mutlu etti. Biz de onların her daim mutlu için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kocaali Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından “Canım Annem, Uçurtma Şenliği” düzenlendi. Program kapsamında çocuk animasyon gösterileri düzenlendi, Uçurtma Şenliğinde çubuklu şeker ve patlamış mısır dağıtımı yapıldı.

Karadeniz’in incisi
“Canım Annem Uçurtma Şenliği” hakkında açıklamalarda bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Bugün 13 Mayıs Anneler günü, Her yıl düzenlemiş olduğumuz “Canım Annem Uçurtma Şenliği” ‘nde ailerimizi ve çocuklarımızı, muhteşem Kocaali Sahilinde ağırlamaktan çok mutluyuz. Bu vesile ile bizlere bu güzel günü anlamlı kılan; hayatın her anında insana, insanlığa sahip çıkan başta şehit annelerimiz olmak üzere bütün annelerimizin anneler gününü tebrik ediyorum. Ayrıca sesimizin ve gönlümüzün ulaştığı herkesi Karadeniz’in incisi, 16 kilometrelik sahil bandı 100 metre derinliğindeki kumsalı ile Karadeniz’in incisi olan güzel Kocaali’mizi görmeye davet ediyorum. Kocaali sahilinde bu yıl ilk defa, Sakarya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte; Karadeniz’de örneği olmayan, ülkemizde benzeri çok az olan muhteşem bir Kadınlar plajı tesisi yapıldı. İnşallah 6 Haziran 2018’de açılışı yapılacak. Kadınlar Plajımız; 20 bin metrekarelik alanda tamamen hanım görevlilerin, hanımlara hizmet ettiği, kompleks içinde deniz suyu ile sirkülasyonu sağlanan çocuklar ve yetişkinler için yüzme havuzu, plaj hizmetleri, kafeterya ve spor etkinliklerinin bir arada olacağı muhteşem bir kadınlar plajı hizmet vermeye başlayacak. Teklifimizi kırmayarak bu muhteşem tesisi bölgemize kazandıran Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum. İnşallah çevresi ve çehresi ile kısa bir zamanda çok büyük değişim gösteren Kocaalimiz gelişme ve gelişmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.