Cumhuriyetimizin 96. Yılı Kutlandı


Belediye Başkanı Ahmet Acar” 29 Ekim, 29 kişi cepheye gidip, bir kişiyle geri dönenlerindir. 29 Ekim, Şanlı bir milletin asil duruşudur. 29 Ekim, bizimdir, gelecek nesillerindir. Hepimizin bayramı kutlu olsun” dedi

Bu yıl 96. Yıl dönümü kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri; 28 Ekim Pazartesi ve 29 Ekim Salı Günü programlarla kutlandı.  28 Ekim Günü Yapılan Program; Kocaali Kaymakamlığında, Atatürk Büstüne Çelenk konularak sonlanırken, 29 Ekim Programı; Kocaali Futbol Sahasında gerçekleştirildi. Programa Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra, eşi Türkan Acar, İlçe Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu,  Cumhuriyet  Başsavcısı Talha Sakarya, Jandarma Bölük Komutanı Hakan Akçal, İlçe Emniyet Amir v. Mehmet Mansur Saldıran, Siyasi parti temsilcileri, Gençlik Spor İlçe Müdürü Ramazan Doğanay, Tarım Orman Müdür v. Volkan Yalım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cuhadar,  Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz,  Muhtarlar, Gaziler, Şehit yakınları, Okul Müdürleri, Öğretmenler, çeşitli okullardan öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program kapsamında; Kaymakam Dr. Emre Nebioğlu ve Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın öğrenci ve vatandaşları selamlası, Kaymakam Dr. Emre Nebioğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması, çeşitli okulların gösteri, şiirleri ve geçiş töreni ile sonlandı.

Ecdadımız; Cumhuriyet için çok mücadeleler verilmiştir.
Program kapsamında açıklamalarda bulunan Belediye Başkan ACAR;
“Bayrağımızın inmemesi, Ezanımızın dinmemesi için, atalarımız çok zor şartlarda, bu kutsal dava yolunda nice gençlerimiz, nice koç yiğitlerimiz şehit olmuşlardır.
Hainler her zaman iş başında olmuşlardır. Bugün yine aynı şekilde bir mücadele verilmektedir. 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Fırat Kalkanı Harekâtında, Barış Pınarı Harekâtında, devletimizi, milletimizi ve cumhuriyetimizi kabullenmeyen şer odakları vatanımızı kuşatmaya çalışmış ancak, devletimiz ve milletimiz üstün feraset örneği göstererek, bu kan emicilere bir kez daha gereken cevabı vermişlerdir. Şunu çok iyi anlamalıyız. 29 Ekim, Öleceğini bile-bile şehadete gidenlerindir. 29 Ekim, Şanlı bir milletin asil duruşudur. 29 Ekim, bizimdir, gelecek nesillerindir.  Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ve şehitlerimizi şükranla yâd eder, Cumhuriyet Bayramımızı kutlarım” dedi.