Dünya Sussa biz susmayacağız


60 Filistinlinin şehit olduğu saldırılara yönelik düzenlenen protesto gösterisinde açıklamalar yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “İsrail devleti, sadece Müslümanların değil, insanlığın düşmanıdır. İsrail’in zulmü artık arşa dayanmıştır. Dünya buna sessiz kalsa da herkes sussa da biz susmayacağız” derken; İmam hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Demir, “Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir.70 yıldan beri uygulanan ambargolar, şiddetler her geçen gün ağırlaşmaktadır. Filistinli kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız” dedi

ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından Gazze sınırında Filistinlilerin şehit edilmesine tepkiler büyüyor. Çok sayıda Filistinli’nin şehit olduğu saldırıların ardından 15 Temmuz Zafer Meydanında Kocaali Belediyesi ve STK’lar tarafından basın açıklaması yapıldı.  Açıklamaya Belediye Başkanı Ahmet Acar, İlçe Müftüsü Mehmet Çabuk, Siyasi Parti temsilcileri, Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Muhtarlar, Okul Müdürleri, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Kudüs için meydanlardayız
STK’lar adına Basın Açıklamasını yapan Kocaali Anadolu imam hatip ortaokul Müdürü Mehmet Demir,” ABD’nin İsrail büyük elçiliğini Kudüs’e taşınmasına tepki göstermek, Filistinli kardeşlerimizin büyük dönüş yürüyüşüne destek vermek, Büyük feragat olarak  adlandırılan  nakbanın 70. Yılı protesto etmek ve Fransa’da kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’i tahrif edilmesi girişimini kınamak için bütün kardeşlerimizle meydanlardayız.
70 yıldan beri Siyonist İsrail devleti mescidi  aksa etrafında; yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden katliamlarına devam ediyor. Katil İsrail devleti kirli postallarla kıble camiinin içerisinde terör estirip ibadet eden insanlara gaz bombaları, plastik mermilerle yaralıyor, kuran-ı kerimizi yere üstüne basıyorlar. İsrail devleti hukuksuzluğa hız kesemeden devam etmektedir. Siyonist İsrail devletinin yaptıkları zorbalıklara rağmen, kardeşlerimiz Filistinliler zor şartlarda hayatlarına devam etmektedir. Filistinli kardeşlerimizi terörist gören Siyonist zihniyet ise, ateş açıp masum insanları şehit ederek, soykırımlarına devam etmektedirler. Bu vesile ile katil İsrail devletinin Filistinli kardeşlerimize yapmış oldukları alçakça saldırıları kınıyoruz ve buradan bir kere daha sesleniyoruz, Kudüs Müslümanlarındır ve Müslümanların kalacaktır.” İfadelerini kullandı

Saflarımızı belirlemek zorundayız
Basın açıklamasında vatandaşlara hitap eden Başkan Acar,” Ortadoğu da terörist İsrail devletinin, ahlaksızca, hukuksuzca Filistinli kardeşlerimizi şehit edişini hepimiz görüyoruz. Siyonist emelleri uğruna insanlarının canlarına kast ediyorlar.  Ortadoğu’da yapılmak istenen planların farkındayız, lakin işin daha garip olanı Müslüman kimliği ile bilinen bazı ülkelerin bu vahşete sessiz kalmasıdır. Dünyada bu zorbalığa dur diyen, atılması gereken adımları hızlıca yapan ülke Türkiye’dir.  Dünya bu konuda sussa bizler asla susmayacağız. Çünkü bizler, saflarımızı belirlemek zorundayız.  Bu vesile ile Amerika ve İsrail’in almış olduğu kararı şiddetle kınıyor. Alçakça yapılan saldırıda şehit olan Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum” dedi.