Gazilik; Bir destanın adıdır.


Başkan Acar; Gazilik, Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının yaşayan destanıdır. Gazi ise bu kahramanı yazan destanın adıdır.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla gerçekleştirilen programlara katıldı. Kaymakamlık binasında çelenk sunumu ile başlayan programlar,  Okulların gaziler günü için hazırladığı programlarla son buldu. Programlara Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Kocaali Cumhuriyet Savcısı Talha Sakarya,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaali Temsilcisi Yusuf Alemdar, Gaziler,  Siyasi parti Temsilcileri, Muhtarlar Birliği Başkanı Ertuğrul Akyüz,  Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.

Destan yazan milletimizin, destanlaşan gazileri
Gaziler Günü programını kapsamında açıklamalarda bulunan Başkan Acar; “ Şairin dediği gibi, “Toprakları toprak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa Vatan’dır”. Bizlere; daha müreffeh bir vatan bırakmak için gece gündüz demeden çalışan çatışan,  şehit olan,  gazi olan tüm kardeşlerimizi, ağabeylerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilik, vatanseverliğinin, kahramanlığının, fedakârlığının yaşandığı destandır. Gazi ise bu kahramanlığı yazan destanın adıdır. Bu vesile ile bir kez daha,  tüm şehitlerimizi saygı rahmet ve minnetle anıyor, yaralı gazilerimize yüce Allah’tan şifa diliyorum. Gaziler günümüzü en içten dileklerimle kutlar, saygı ve hürmetlerimi sunarım. ” ifadelerini kullandı.

Gelecek nesillere doğru anlatmak zorundayız.
Kaymakam Dr. Emre Nebioğlu ; “ Gazilik, çok yüce bir şereftir. Sizler şehit olmak için yola çıktınız Allah sizlere gaziliği nasip etti. Gençlerimize sizleri iyi anlatmak zorundayız. Bizler anlatacağız ki; onlar bu vatanın nasıl kazanıldığını, nasıl savunulduğunu daha iyi anlasınlar, anlatsınlar. Çok şükür söz konusu vatan olduğu zaman şehit ve gazi olmaya ant içmiş bir milletiz. Böyle güzel bir günde vatan için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize yüce Allah’tan şifa diliyorum. Gaziler günümüz kutlu olsun” dedi