Karapelit'e Doğal Park


Karapelit'e Doğal Park

Kocaali Belediyesi ve Karapelit Mahalle Muhtarlığı tarafından Karapelit Mahallesi’nde bulunan mesire alanının proje dahilinde geliştirilmesi için çalışma başlatıldı. Metin Aydön ismi verilecek doğal park projesine 100 Bin TL.’lik destek Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’den geldi.

Aydön anılacak

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve Karapelit Mahallesi Muhtarı Cemal Yaşar beraberinde Aza Hüseyin Avni Örs, Kocaalili iş adamları Sadık Aydön ve Onur Aydön ile birlikte Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile başkanlık makamında bir araya geldi. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Karapelit Mahalle Muhtarlığı’nın girişimleri ve talebi üzerine Kocaali Belediyesi tarafından hazırlanan Karapelit Mesire Alanı Projesi’nin detayları konuşuldu. Konu ile ilgili açıklama Karapelit Mahallesi Muhtarı Cemal Yaşar’dan geldi. Muhtar Yaşar Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in maddi destek sözü verdiğini belirterek, mesire alanına geçtiğimiz aylarda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Üsküdar Belediyesi Muhasebe Şefi Metin Aydön’ün isminin verileceğini söyledi. Muhtar Cemal Yaşar ayrıca muhtarlık heyetinin talebi üzerine Kocaali Belediyesi tarafından hazırlanan projede yürüyüş yolları, kır kahvesi, spor alanları, oyun grupları, spor grupları ve kamelya gibi sosyal alanların dahil edildiğini ve dışarıdan gelen misafirlere de hizmet verebilecek umumi alanların da yer aldığını ifade etti.

Türkmen’den destek

Karapelit Mahalle Muhtarı Cemal Yaşar konu ile ilgi açıklamasında “Muhtarlık heyeti olarak Kocaali Belediyesi’nden mesire alanımızın sosyal tesise dönüştürülmesi için talepte bulunduk. Bunun üzerine projemiz hazırlandı ve proje ile birlikte belediye başkanımız, azamız ve iş adamlarımızla birlikte Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i ziyaret ederek destek talebinde bulunduk. Ayrıca mesire alanımızın ismini, Üsküdar Belediyesi’nde uzun süre görev yapmış ve geçtiğimiz aylarda geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden değerli büyüğümüz Metin Aydön Sosyal Tesisi olarak değiştirme kararı aldık. İçerisinde yürüyüş yolları, kamelyalar, spor alanları, spor aletleri, çocuk oyun grupları, kır kahvesi gibi sosyal donatıları olan projemiz için Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’den 100 Bin TL.’lik maddi destek sözü aldık. Karapelit Mahalle Muhtarlığı olarak başta, projeye fikir aşamasından itibaren destek veren Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar olmak üzere maddi desteğini esirgemeyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e mahalle halkı olarak teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.