Karla mücadele aralıksız devam ediyor


Yurdun dört bir yanında etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken Kocaali Belediyesi, kar yağışının olumsuz etkilerinin vatandaşlara yansımaması için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
2 vardiya halinde çalışan ekipler, kar yağışı etkili olan kırsallar mahalleler ve başta ana arterler olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda kar küreme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 Karla mücadele çalışmalarımız aralıksız devam edecek
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar yaptığı açıklamada “ Meteorolojiden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda ilçemize salı akşam itibari ile kar yağacağını biliyorduk. Biz de bu nedenle önceden önlemlerimizi aldık ve her an teyakkuzda olan bir ekip oluşturduk. Karın yağması ile birlikte ekiplerimiz gecenin erken saatlerinde karla mücadele çalışmalarına başladı. Kırsal mahallerimizde yol açma çalışmalarını yaptık. İlk olarak ana yolları, okul yollarını ve toplu taşıma araçlarının ilerlemesinde sıkıntı yaşanacak bölgeleri ve rampaları sabah saatlerinde ulaşıma açtık. Daha sonra ekiplerimiz mahalle aralarında da vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak adına çalışmalar yaptı. Karla mücadele çalışmalarımız aralıksız devam edecek.  Vatandaşlarımızdan kapanan veya buzlanma olan yerleri Belediyemize (0264 8121101/1102 numaralı telefonuna bildirmelerini önemle rica ediyorum" dedi

Hizmet Teşekkürü
Kırsal mahallerde çalışan Belediye ekiplerine teşekkür eden Süngüt Mahallesi sakinleri “Mahallemiz, Kocaali’mizin en yüksek mahallerinden biri,  Kar yağışının başlamışı ile birlikte, Belediye Başkanımızı aradık ve sorunları ilettik.  Kendileri bizlere ekipleri hemen bölgeye sevk edeceklerini söyleyerek sorunlarımızı dinledi.  Kısa bir zamanda Fen işlerine bağlı karla mücadele ekipleri mahallemize gelerek yolumuzu açtı. Kar yağışının başlaması ile birlikte bizlerden yollarımızı hemen açtıran Belediye Başkanımız Sn. Ahmet Acar’a ve ekiplerine çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.