Karşı Mahalle Futbol Sahası açılışa hazır


Başkan Acar; Karşı Mahallede; “Gençlerimizin sportif faaliyetleri için çalışmalarını tamamladığımız futbol sahamız açılışa hazır. Şimdiden Karşı Mahalle gençliğine ve Kocaali’mize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kocaali Belediyesi iş birliği ile Yaklaşık 3500m² alan üzerinde yapımına 2019 yılında başlanılan Karşı Mahalle Futbol Sahasının yapım çalışmaları tamamlandı.

Spor Alanlarının sayısı artacak
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “ Mahallerimize yaptığımız ziyaretlerde arkadaşlarımızın bizlerden isteklerinin en önemlilerinden biri de ‘Futbol Sahaları’ idi. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyemizle koordinasyonlu bir şekilde çalışarak ilçemiz mahallelerine “Semt Futbol Sahaları” kazandırmak en önemli hedeflerimizden biri oldu. Karşı Mahallemizde 3500 m² alanda Futbol sahası çalışmalarımız tamamlandı. Kestanepınar, Gümüşoluk, Şerbetpınar, Karapelit Mahallerimiz içinde proje çalışmalarımız devam ediyor. Çok yakın bir zamanda göreceğiz ki; İlçemizde spor alanlarının sayısı hızlıca artacak” dedi

Sporun ve sporcunun yanındayız
Sözlerine devam eden Başkan Ahmet Acar, “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Sakarya’da da Kocaali’de de spor alanlarında gelişmeler var. Bugün geldiğimiz nokta itibari ile böyle güzel tesisleri ilçemizin hizmetine kazandırmaktan çok mutluyuz.  Böyle güzel tesislerde genç kardeşlerimiz kendilerine yakışır bir şekilde spor yapacak. Belediye olarak;  her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu vesile ile proje emeği olan önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Sn. Zeki Toçoğlu’na, bundan sonra yapılacak olan “Semt Futbol Sahaları” ve diğer projelere destek veren SBB Başkanı Sn. Ekrem Yüce’ye teşekkür ederim ”ifadelerini kullandı.