Kocaali’de 3 bin fidan toprakla buluştu


Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde 11 milyon fidan dikme etkinliği Kocaali Nazım Üner Ortaokulu’nda düzenlenen programla Kocaali’de toplam 3 bin fidan toprakla buluşturuldu. Etkinliğe katılan Başkan Acar, “Kocaali’mizde 3 bin, Türkiye’de 11 milyon fidanın toprakla buluşması ile bugünün fidanları yarının nefesi olacak” derken; Kaymakam Nebioğlu, “Bizlerin fidan dikmesinden ziyade gençlerimizin böyle faaliyetlerde bulunması bizleri çok sevindiriyor” dedi.


Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen, Tarım ve Orman Bakanlığı himayesinde “Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganıyla yurt genelinde başlatılan 11 milyon fidan dikme etkinliği kapsamında Nazım Üner Ortaokulunda gerçekleştirilen törene katıldı. Türkiye’de iki bin 23, Sakarya da ise 36 farklı noktada gerçekleştirilen etkinlik saat 11.11’de Cumhurbaşkanımızın ilk fidan dikimi ile yurt genelinde eş zamanlı olarak başlatıldı. Programa Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, İlçe Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri, Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Muhtarlar, Öğretmenler ve çok sayıda öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.


Bir dikili ağacınız olsun
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “Gençlerimizden en büyük isteklerimizden biride, onların bu doğaya sahip çıkmalarıdır. Bu nedenle, onlara her zaman şu sözü hatırlatıyoruz. “Bir dikili ağacınız olsun”. Ne kadar çok ağaç olursa, ülkemiz ve ilçemiz o kadar nefes alır. Gelecek nesillere daha yeşil Kocaali, Daha yeşil Türkiye bırakırız. Çünkü bizim inancımızda Peygamber Efendimizin hadis-i şerifinde buyurduğu gibi “Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz” sözüne iman eden ümmetiz” derken; Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu “Bizlerin fidan dikmesinden ziyade genç kardeşlerimizin fidan dikimini öğrenerek, kendilerine ve gelecek nesillere öğretmelerini çok önemsiyoruz. Bu kapsamda Kocaali’mizde bugün 3 bin fidan toprakla buluştu. Çalışmalara göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.