Kocaali’de Karla Mücadele BaşladıBaşkan Acar “Dün geceden bu yana ilçemizin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sonrası, Belediye ekiplerimiz tarafından karla mücadele çalışmaları başladı. Çok şükür ana kadar herhangi bir olumsuzluk yok” dedi.

Kocaali Belediyesi tarafından ilçe merkezinde ve kırsal mahallelerde karla mücadele çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında; Kirazlı, Akpınar, Kestanepınar, Çakmaklı ve Aktaş Mahallerinde ulaşım sağlanarak yollar açıldı. Diğer kırsal mahallerin yol açım işlemleri devam ediyor.

Aralıksız devam edecek
Karla mücadele çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “Dün gece saatlerinde ilçemizin kırsal mahallerinde etkisini gösteren kar yağışı, bazı mahallerimizde ulaşımda aksamalara neden oldu.  Metrolojiden alınan verilere göre, Belediye ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluk öncesinde makine parkurundaki hazırlıklarını tamamlamıştı.  Kar yağışının ardından ekiplerimiz bölgeye intikal ederek, vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için aralıksız çalışmalarına devam ediyor.  6 Mahallemize ekiplerimiz ulaşım sağladı ve şu ana kadar herhangi bir olumsuz yaşanmadı. Yüksek rakımlı mahallerimiz olan Süngüt, Küplük, Kızılüzüm
hattında çalışmalarımız Büyükşehir Belediyesi ile birlikte devam ediyor” ifadelerini kullandı.