Kocaali Belediyesi 2017 Yılının İlk Meclisi Toplantısını Yaptı


Kocaali Belediyesi 2017 Yılının İlk Meclisi Toplantısını Yaptı

 

2017 yılının ilk meclis toplantısı 3 Ocak Salı günü gündemdeki maddeleri görüşmek üzere Belediye Meclis Salonunda toplandı.

 

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar: “2017 yılının ilçemiz, ülkemiz ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Hem içerden hem dışardan ülkemize karşı oynanan kirli oyunları el birliğiyle bertaraf edeceğiz. Sivil vatandaşlarımıza karşı yapılan hain saldırıları nefretle kınıyorum. Bu hainler elbette cezalarını çekecekler, yeter ki biz birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Sizlerle birlikte ilçemiz adına hayırlı işlerin altına imza atacağız” şeklinde konuştu.

 

2017 yılının ilk meclis toplantısında; 1- Açılış, yoklama, birleşim, oturum ve bir önceki toplantıya ait karar özetlerinin okunup tastik olunması. 2- 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15. Maddesine göre Belediye gelirleri ile tüm taşınır ve taşınmaz mal ve demirbaşların kamu hizmetlerine tahsis edilmesi. 3-5393 Sayılı Belediye Kanununun 15.maddesine göre Bankaların Kocaali Şubeleri nezdinde bulunan tüm hesapların kamu hizmetlerine tahsis edilmesi. 4-Meclis Toplantı günlerinin tarihinin belirlenmesi. 5- Denetim Komisyonu oluşumu ve üye seçimi. 6- Belediyemiz Sözleşmeli olarak çalışan personellerinin sözleşmelerinin uzatılması ve müktesep haklarının belirlenmesi. 7-Estetik kurulu tarafından ana caddelerdeki dış cephe renklerinin belirlenmesi hususunda Belediye Başkanına ve encümene yetki verilmesi maddeleri müzakere edilerek karara bağlandı.