Kocaali Belediyesi Dünya Kadınlar gününü Kutladı


Kocaali Belediyesi Dünya Kadınlar gününü  Kutladı

Kocaali Belediyesi`nce 8.si düzenlenen  “Dünya Kadınlar Günü ve Geleneksel Bolazar Keşkek İkramı” ; ilçe merkezinde bulunan Bahçem Düğün Salonunda yoğun kadın katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Ahmet ACAR; katılımdan dolayı Kocaali`li kadınlara teşekkür ederek dünya emekçi kadınlar gününü kutladı. Acar; “Kadınların ezilmediği, ayrımcılığa tabi tutulmadığı, horlanmadığı,  istismar edilmediği, özellikle şiddet`e hiçbir şekil de maruz kalmadığı bir dünya için, kadınlar ile birlikte mücadeleye devam edeceğiz. Kadınların hak mücadelesini bir insanlık mücadelesi olarak görüyoruz. Bu insanlık mücadelesinde her zaman onlarla birlikte olacağız. “Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımız 8 Mart dünya kadınlar günü kutlu olsun” dedi

Programda Gazeteci-Yazar Ayşe Şener;  kadınlar gününün önemi ve Müslüman kadın nasıl olması gerektiğine vurgu yaptı.

Bio enerji uzmanı Hilal Küçük Özdamar; Kadınların kendi içlerinde bulunan, negatif enerjiyi pozitif enerjiye nasıl çevirebildiklerini, sağlıklı düşünmek için neler yapılması gerektiğini, vücudun hassas noktaları üzerinden negatif enerji nasıl atılabileceği  hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kadınlar günü etkinliği Bolazar keşkeği ikramı ile son buldu.