Kuzey Bölgesinin en büyük Barınağı


Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kuzey Bölgesinin en büyük Barınağı
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın “Kocaali Belediyesi Sevimli Dostlar Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi” ziyaretinde 5000 m2 karelik alan üzerinde, içinde; bakım odaları, ameliyathane, meyve bahçesi ve idari ofislerin bulunduğu barınağı gezdiren Başkan Acar; “Yaklaşık olarak 1 milyon civarına mal olan bu tesisin en büyük özelliklerinden birisi, çocuklarımızın hayvan sevgisini alması ve onlara merhamet duygusu aşılanması için planlandı. Yaptığımız çalışmayla birlikte evlatlarımız; barınağa geldikleri zaman doyasıya vakit geçirebilecekleri bir alan inşa ettik”

2.Etap çalışmalarımız devam ediyor.
Sözlerine devam eden Başkan Acar; “Burada ki çalışmalarımızın birinci etabı tamamlandı.  Çalışmalarımızın 2. Etabında ise, Kedi evi, eğitim alanı ve misafirlerimizin oturma alanlarının olduğu çalışmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ı ziyaret etti. Vali Kaldırım’ın ilçeye yaptığı ziyarette, Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Müftüsü Hasan Başiş, Kültür ve Turizm İl Müdürü Süleyman Acar, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin ve protokol üyeleri eşlik etti. 

Sevimli Dostlar Barınağı’ndan ayrılan Vali Kaldırım ve beraberindeki heyet, Tarihi Maden Deresi’nde yapılacak çalışmaları incelemek üzere ilçeden ayrıldı.