Öğrencilerimiz Geleceğimizin Teminatıdır


Başkan Acar, “Öğrencilerimize verdiğimiz karne, sadece yarım dönem boyunca yapılan çalışmaların ve gösterilen performansın neticesidir. Başarının değerlendirmesinde bir araçtır” dedi

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar,  Alandere Mahallesi Nazım Üner İlköğretim Okulunda düzenlenen karne dağıtım programına katıldı, Programa Başkan Acar’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Okul Müdürleri eşlik etti.

Elimizden gelen desteği vereceğiz
Kaymakam Dr. Emre Nebioğlu, “Bilimin, teknolojinin, yeniliğin gerektirdiği ne varsa bütün imkânları elimizden geldiği kadarı ile destek vereceğiz. Ben ve Belediye başkanımız sizin için ne gerekiyorsa yapacağız. Çünkü siz, bizim geleceğimizsiniz. Hedefimiz, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin istedikleri bilgiye anında ulaşabilmeleri için gerekli altyapıları ilçemize de devletimizin gücü ile bir an önce oluşturmak. Bilgiye ulaşmak çok önemli bir şey. Eskiden bilgiye ulaşamıyorduk. Siz çok şanslısınız, hemen elinizde telefonlar ve bilgisayarlar var, açıyorsunuz internetten istediğiniz bilgi dakikasında, saniyesinde önünüzde. Bu çok büyük bir imkân” dedi.

Öğrencilerimiz, Geleceğimizin teminatıdır
Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “Öğrencilerimize verdiğimiz karne, sadece yarım dönem boyunca yapılan çalışmaların ve gösterilen performansın neticesidir. Başarının değerlendirmesinde bir araçtır. Her karne güzeldir. Bir dönemden geçtiği, belli derslerin alındığını gösterir. Bunu daha da güzelleştirmek mümkündür. Bununla birlikte çocuklarınızla geçirdiğiniz güzel zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi, alaka ve sevgi, onların hayat karşısındaki duruşlarını belirleyecek, kendi öz güvenlerini artıracak ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlayacaktır ki, bu da onlar için en büyük kazançtır. Bu vesile öğrencilerimizin yarıyıl tatilini tekrar kutlar, ailelerimize, öğrencilerimize ve kıymetli öğretmenlerimize hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.