Planlarının üzerinde bir plan vardı


15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinleri kapsamında; Kocaali 15 Temmuz Zafer Meydanında Halka hitap eden Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Sizler her zaman dik durdunuz, Devletimize ve Cumhurbaşkanımıza sahip çıktınız. Vatanımızı namussuzlara, şereften yoksul olan darbecilere bırakmadınız. Allah hepinizden razı olsun. Derken, 26 Dönem Milletvekili Metin Külünk ise; “Kimse bizim sınırlarımızı zorlamaya kalkmasın. Bu hainler insanlar uykularında iken, hain darbe girişimini planlamıştı. Fakat onların planlarının üzerinde Yüce Allah’ında planı olduklarını unutmuşlardı” dedi

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü Kocaali 15 Temmuz Zafer Meydanında yüzlerce vatandaşların katılımı ile kutlandı. Programa Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın yanı sıra,  Kocaali Kaymakamı Alper Balcı,   Ak Parti 26.Dönem Milletvekili Metin Külünk, Kocaali  İlçe Müftüsü  Mehmet Çabuk, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Ünal,  Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca,  Ak Parti  İlçe Başkanı Ersan Demir,  MHP İlçe Başkanı Adnan Arar, İyi Parti İlçe Başkanı Kemal Din, Önceki Belediye Başkanları  Muhtarlar Derneği  Başkanı Ertuğrul Akyüz,  Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri-  Öğretmenleri, Diyanet İşleri  Başkanlığı’nın farklı il ve ilçelerden katılımcıları, Siyasi  Parti yöneticileri ve  Çok sayıda vatandaşlar katıldı.

 

Kocaali her zaman üzerine düşeni yapmıştır.
15 Temmuz Zafer meydanında halka hitap eden Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Kocaali’miz her zaman bizlerle birlikte oldu. Kocaali, aslan yürekli hanımların ve beylerin olduğu bir yer. Kocaali, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı’nın ve Başbakan’ın mesajı alır almaz bu meydanı dolduran bir yer.  Kocaali, Cumhurbaşkanı’mızdan talimat gelene kadar meydanlardan ayrılmayan insanların olduğu bir yerdir.  Kocaali, her zamanki gibi üzerine düşeni yaptı Demokrasi ve Milli Birlik gününün ikinci yıl dönümünde yine meydanı doldurdu.  Allah hepinizden razı olsun.

15 Temmuz; Asil bir Milletin alçaklara karşı soylu bir darbesidir.
Sözlerine devam eden Başkan Acar,” Ülkemizin koca yürekli güzel insanları her türlü ihaneti gördü, her türlü bedeli ödedi. Dün Çanakkale’de cephede savaşan bu necip millet, Bugün 15 Temmuz’da kendi içlerindeki satışmış-hainlere alçaklara karşı soydu bir direniş ve darbe yaptı.  Bizim başımız sadece secde ederken eğilir. Bizim karşımıza hain planları ile gelenler, bize boyunduruk vurmaya çalışanlar; dün olduğu gibi dün bunun bedelini ağır bir şekilde ödediler yarın da ödeyeceklerdir. Bu milletin parası ile alınan tankları, uçakları, silahları bu millete çevirdiler.  Bu milletin elinde tank yoktu uçağı yoktu.  Fakat İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un istiklal Marşında dediği gibi “İman Dolu Göğsünde ser Haddin Vardı” Yine efendimizin dediği gibi; “Vatan sevgisi imandandır”, diyen Hz. Peygamberin ümmeti   olduklarının bilincinde, alçaklara karşı dik duran, emperyalist güçlerin maşası olmuş hainlere bırakmadılar.  Sözlerime son verirken bu vesile ile; Vatan ve Bayrak aşkına, Allah, Kuran ve Ezan aşkına; şehadet şerbeti içmiş bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa dilerim. Kocaali; 15 Temmuz İhanetini de Asil bir direniş gösteren milletimizde, aziz şehitlerimize de unutmayacak ve unutturmayacaktır.” dedi.

Çocuklarımıza yanlışı da öğretin
Etkinlikler kapsamında Konuşan Kocaali Kaymakamı Alper Balcı, “Kıymetli anne ve babalar, sevgili öğretmenler, evlatlarınıza yanlışı da öğretin, ülkesine hainlik yapanı da öğretin. Bu ülke bu terör örgütünden çok çekti. Ülkemizin güzel yarınları olması için bu ve bunun gibi, birilerinin elinde taşeron olarak çalışan hainleri öğretin. Öğretin ki; Devletimizin ve Milletimiz var olsun” dedi

Bizi İslam ve Allah ‘ile aldattılar
Programda konuşmacı olarak Katılan Ak Parti 26.Dönem Milletvekili Metin Külünk,” İki yıl önce bugün ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanlar, 15 Temmuz 2016’da hain bir darbe teşebbüsü yaptılar.
Bu aziz ve necip millet, dün Sultan Alparslan’la Malazgirt’te, Fatih Sultan Mehmet ’hanla İstanbul’da, Mustafa Kemal’le Çanakkale’de yazdığı destanı, 15 Temmuz’da birlikte Sn. Cumhurbaşkanımızla bir daha yazdı. Bu Millet; 15 Temmuz’da vatanına, ezanına, toprağına, devletine, sahip çıktı.  Devletimiz çok hainlik gördü, ama böylesini hiç görmedi.  Bizleri, Allah ’ile aldatan, İslam ile aldatan, İslam’ı protestanlaştırmak isteyen, İslam’ın hak din olduğunu kabul etmeyen, ordumuzun içerisine sızmış ve sızdırılmış emperyalizm uşağı olan, devletimizin, bağımsızlığımızın, İslam’ın, Erzan’ın, Bayrağımızın düşmanı olan bu hainler; 17-25’de başarılı olamadıktan sonra, Mit krizinde denediler, gezi parkında denediler, ellerinde bir tek Ordumuzun arasına sızdırdıkları; Üniformaları bize ait ama ruhları satılmış, akılları satılmış, varlıkları emperyalist güçler tarafından  sağlayan bir grup asker görünümlü teröristlerin yapacak olduğu darbe kalmıştı.

Planlarının üzerinde bir plan vardı
Sözlerine devam eden Külünk; “Kendilerine göre plan kusursuzdu ama hesap etmedikleri bir tek Hz. Allah’ın planı vardı. Yüce Allah o gece bu millete korku yaşatmadı. Yüce Allah o hainlerin planını kendi planı ile bozdu.  Kardeşlerim unutmayın; Cumhurbaşkanı, Bakan, Milletvekili, İş adamı olabilirsiniz ama altında yaşadığınız bir gök kubbeniz yoksa, Günde beş vakit sizi namaza çağıran bir ezanınız yoksa, namaz kıldığınız ibadet haneleriniz yoksa, kısaca devletiniz yoksa özgürlüğünüz yok demektedir.  Çünkü biz Müslümanız ve az önce söylediğim gibi bunların tek derdi, Alemlerin Efendisi olan Hz. Muhammed’iz bir İslam, islamsız bir dünya idi.  Hamd olsun yüce Allah’ın yardımı ve inayeti ile; Emperyalist ve makam mevki için kendilerini satmış olan teröristlerin planları 15 Temmuz gecesi sona erdirdi.  Bugün sizler burada toplanarak, 15 Temmuz hain darbe girişime karşı duruşunuzu bir daha gösterdiniz. Bu vesile ile 15 Temmuz destanını unutturmayan Kıymetli Belediye Başkanımız ve Kocaali Halkına göstermiş oldukları onurlu duruşlarından dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı