Proje Okulu Kocaali'de


Proje Okulu Kocaali'de

İstanbul Pendik İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri “PRATİK İNGİLİZCE YAZ KAMPI” kapsamında İngiltere ve Kanada’dan gelen yabancı öğretmenler eşliğinde Kocaali Belediyesi’ne misafir oldular.

7 Ağustos Pazartesi günü ilçemize gelen genç misafirlerimiz Belediye Başkanımız Ahmet ACAR tarafından oldukça sıcak bir şekilde karşılandılar.

Muhteşem Doğa

Kampın ilk gününde Kocaali sahilimizde, denize girip serinleyen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz plaj voleybolu oynayıp hoşça vakit geçirdiler.

Kocaali Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organizasyonunda Maden Deresi’nde yapılan kahvaltının ardından dünyada eşi ve benzeri bulunmayan beyaz nilüferleri görmek üzere Acarlar Longozu’nu ziyaret ettiler.

Akabinde Osmanlı döneminde altın ve bakır madenleriyle ülke ekonomisine katkı sağlayan, şimdilerde de yeşil doğası, şelalesi ve şırıl şırıl akan suyuyla Antik Maden Deresi’nde biraz zorlu bir parkurun ardından, öğrencilerimiz yeşilin etrafa yaydığı huzuru içlerine çekerek Maden Deresi Şelalesi’ne ulaştılar. Suyun hoş nağmeleriyle neşelenen gençlerimiz burada tabiatın eşsiz güzelliği içinde coşkun akan suyun neşesine kendilerini kaptırıp dere boyu akan suyla el ele bir yürüyüş yaptılar.

Kampın üçüncü gününde Antik Maden Deresi’nin güzelliğinin kaynağı Çam Dağı’na doğru yola koyuldular. Yer yer tabiatın güzelliğine daha gizemli bir hava katan sis dumanı altında içenlerin ruhunu serinleten soğuk suyun kaynağı Çakmaklı Deresi Alabalık Tesisi ’ne ulaşıldı. Burada işletme sahibi Ahmet Aygın Bey’in ikramı organik ürünlerle dolu bir kır kahvaltısı yapıldı.

Gençlerin Yanında

Kamp organizasyonu başkanı misafir okulumuzun yöneticisi Sayın Davut Açıkel “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizi geleceğe hazırlamak adına yapılan bu etkinliğimizde, bizlere her türlü yardım ve desteği veren, samimi, misafirperver Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Acar’a ve güler yüzlü ekibine şahsım, öğretmenlerim ve öğrencilerimiz adına canı gönülden şükran ve minnettarlığımızı sunuyorum.” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Yarınların Mimarı

Belediye Başkanı Ahmet ACAR öğrencilere hitaben memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: “Bizler 15 Temmuz 2016’da gençliğin bir ülke için ne anlama geldiğini yaşayarak gördük. İşte bu sebepten inşallah yarınların mimarları olacak siz gençlerimizin daha iyi bir eğitimle geleceğe hazırlanmasını sağlamayı en birinci görevlerimizden biri olarak telakki ediyoruz. Zira biliyoruz ki yetişmiş bir gençliği olmayan ülkelerin ve milletlerin geleceğe güvenle bakması mümkün değildir. Gençlerimizin daha iyi yetişmesi için gecesini gündüzüne katan öğretmenlerimizi bu üstün gayretlerinden dolayı takdir ediyorum. Ve ayrıca bu kamp organizasyonu için okul yöneticilerimizin Kocaali ilçemizi tercih etmiş olmaları bizim için ayrıca bir mutluluk kaynağıdır. Okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve gençlerimize bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.”