Şehit Kansuva, Kocaali’de anıldı.


Başkan Acar; Canları pahasına bir dakika bile düşünmeden, Vatan ve bayrak uğruna, milletimizi koruyan, kollayan yiğitlerimize selam olsun. Şehit olanların, Allah şehadetlerini kabul etsin geride kalan kederli ailesine sabırlar versin” dedi

Geçtiğimiz hafta Mardin İli Ömerli ilçesi Harmankaya mevkisinde teröristlerin düzenlediği saldırıda yaralanıp kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak Şehit olan ve Ankara’da toprağa verilen Polis Özel Harekât Şube Müdürü Tufan Kansuva için Kocaali’de okutulan Mevlid-i Şerif programına düzenlendi

Kocaali Merkez Camii'nde düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir ile Şehidimizin eşi Canan Kansuva ve yakınları ile birlikte; Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Siyasi Partilerin İl ve İlçe Başkanları, İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

Hatırası yaşayacak
Şehit Emniyet Müdürümüzün eşi ve eşinin ailesine başsağlığı dileğinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, her Şehidimizi kendi ailelerinden biri olarak gördüklerini ve onlarla aynı duyguları paylaştıklarını belirterek, “Dinimiz gereği onların sizlerin şefaatçileri olacaklarına inanıyoruz. Şehidimiz güvenlik kuvvetlerimizin en üst seviyesinde görev yaptığı için bu işi en iyi bilenlerden birisi idi. Dualarımız daima sizinle olacak, onun hatırasını yaşatmak için, onun emanetlerine sahip çıkmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Şehidimize Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz, sizlere de sabırlar niyaz ediyoruz” dedi.

Emanetine sahip çıkacağız
Programı hakkında açıklamalarda bulunan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Mardin’in Ömerli İlçesi Harmankaya mevkiinde teröristlerin düzenlediği saldırı sonucu şehit olan Polis Özel Harekât Şube Müdürümüz Tufan Kansuva ve tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle bir yaz daha yâd ediyorum. Şunu herkes bilmelidir ki;  Biz şehitlerimizin emanetlerine, onların kutsallarına her zaman sahip çıkacağız, onları asla unutmayacağız.” ifadelerini kullandı.