SPOR TOTO TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI İLE PROTOKOL İMZALANDI


SPOR TOTO TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI İLE PROTOKOL İMZALANDI

Kocaali Belediyesi ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasında Selahiye Mahallesi’nde bulunan futbol sahasının ek tesislerinin inşası ve çevre düzenlemesi işinin ortaklaşa yapılması amacıyla protokol imzalandı.

Protokol imzalandı

Kocaali’ye bağlı Selahiye Mahallesi’nde bulunan toprak zeminli futbol sahasına ait ek tesislerin inşası, çevre düzenleme ve aydınlatma çalışmasının yapılarak, sahanın gece kullanımına uygun bir halde hizmete alınması için çalışma başlatıldı. Konuya ilişkin ilk adım geçtiğimiz Pazartesi günü atıldı. Projenin Kocaali Belediyesi ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı işbirliği ile tamamlanmasının yolunu açan protokol Pazartesi günü imzalandı. Konu ile ilgili açıklama Belediye Başkanı Ahmet Acar’dan geldi. Çalışmanın önümüzdeki günlerde başlayacağını belirten Başkan Ahmet Acar imzalanan protokol kapsamında Selahiye Futbol sahasının soyunma odaları, duş gibi ek tesislerinin inşa edileceğini, çevre koruma telleri, kale ve kale arkası filelerinin yapılacağını, saha zemininin doğal hali korunarak çimlendirileceğini, gece müsabakalarının oynanmasına olanak sağlanması için aydınlatma yapılacağını ve imkanlar dahilinde tribün inşa edileceğini söyledi.

Saha yenilenecek

Başkan Ahmet Acar açıklamasında “Selahiye’de bulunan futbol sahamız sık sık turnuva düzenlenen ve çevre halkımızın sıkça buluştuğu bir mekan. Ancak mevcut hali pek kullanışlı değil. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzaladığımız protokol kapsamında sahamızın ek tesis inşasını, doğal hali korunarak zemin iyileştirmesini yaparak, çevre düzenlemesi ve aydınlatma gibi eksiklerini giderip yine imkanlar dahilinde bir tribün de inşa ederek halkımızın hizmetine sunacağız. Personelimize gerekli talimatı verdik. Önümüzdeki günlerde çalışmaya başlayacağız. Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.