Ümmet’in birliği bizim yükselişimiz olacaktır


“Sabah Namazı Buluşmaları” programı kapsamında Belediye Başkanı Ahmet Acar, Karapelit, Yeni Mahalle, Çukurköy Mahallelerinde vatandaşlarla sabah namazında bir araya geldi. Programda yurtiçinde, yurt dışında görev yapan Askerimize, Polisimize, Devletinin ve Milletinin refahı için çalışanlara dualar edildi.

Programa AK Parti İlçe Başkanı Ersan Demir, Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  Namaz sonrası vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Acar, “Hamd olsun, Devletimiz, Milletimiz ve Askerimiz üstlenmiş olduğu görevin farkında, bölgemizde ve coğrafyamızda kirli emelleri olanlar bir bir geri adım atıyorlar, atmak zorunda kalıyorlar. Çünkü karşılarında darbelerle istedikleri gibi yönetebildikleri bir Türkiye yok.  Biz ne kadar dik durursak, zalimin zulmüne asi gelirsek, ceddimizin yaptığı gibi beklenen bir millet oluruz. Bunu yapmak içinde Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte büyük Türkiye olacağız' sözlerini hiçbir zaman aklımızdan çıkartmamamız gerekir. Ümmetin birliği bizim yükselişimiz olacaktır” dedi.

Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez
Bütün gayemiz, Devletimizin, Askerimizin, Polisimizin her zaman yanlarında olduğumuzu bilmeleridir.
Bu vatanı, bu devleti, bu ümmeti her türlü bela ve musibetlerden korumaya çalışan askerimize, polisimize dua ediyoruz. Elhamdülillah Kıbrıs barış harekâtından sonra bir milli meselede sağlanan en yüksek mutabakat olmuştur,” Zeytin Dalı Harekâtı”.  Bizim yapmamız gereken, dualarımızla, desteğimizle, elimizden ne geliyorsa bütün kalbimiz ve benliğimizle Mehmetçiğimizin yanından durmaktır.  İçimize tefrika girdiği an harekatımız sıkıntıya düşer.  Şair Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi “Girmeden bir millete tefrika, düşman giremez, toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez”.  Elhamdülillah, Kıbrıs barış harekâtından 43 yıl sonra toplumun böylesi birlik ve beraberliğin sıkı olduğu günler yaşıyoruz.

Bunların medeniyeti kuvvetlerin üstün olması esasına dayanıyor.
Biz her sabah sizlerle bir araya gelerek Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman ifade ettiği “Dünya beşten büyüktür” sözünde anlatılmak istenen, dünyada para ve güç kimin elindeyse o güçlü değildir, onların paraları, silahları olabilir ama ahlakları olmadığı için büyüklükleri hiçbir işe yaramamaktadır. Bunlar gözümüzün içine baka baka bize kırk türlü yalan konuşuyorlar. Rahmetli Erbakan Hocamız bize yıllarca anlatmaya çalıştı. “Bunların medeniyetleri, bunların inançları kuvvetlerinin üstün olma esasına dayanıyor”. Biz güçlüyüz, biz paraya sahibiz biz güce sahibiz sizin söz söylemeye hakkınız yoktur diyorlar. Lakin Yüce Allah bize, haklı olan üstündür diyor. Güçlü olan üstün değildir.  Suriye’ye ben hakimim, Kudüs’e ben hakimim siz kim oluyorsunuz demeye çalışıyorlar ama o devir bitti.
Karşılarında ne isterlerse yerine getiren bir ülke değil, Milletinden gücünü alan, liderine sahip çıkan, haklının yanında olan, ecdadına sahip çıkan büyük Türkiye var.

Bu savaş Küfür ile iman arasındadır.
Sabah Namazı buluşmaları programı kapsamında Mahalleleri ziyaret eden Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Kurtuluş savaşından sonra milletimizin en çok sahip çıktığı bu harekatın ana sebebi bizim sınır güvenliğimiz olabilir ama bizim Afrika’da sömürülen kardeşlerimizin, Myanmar’da zulüm gören kardeşlerimizin, Arakan’da katledilen kardeşlerimizin umudu olmuştur.  Biz güçlü durmak zorundayız. Bu savaş küfür ile iman arasındadır. Hepimiz görüyoruz, dünya bu operasyon yapılmasın diye ayağa kalktı, gerekçeleri bile yok. Bunların içi de hain, dışı da hain. Allah devletimizi, Milletimizi korusun, askerimizden, polisimizden yardımını esirgemesin, Mazlum olana kol kanat germeyi nasip etsin. Bu vesile ile mahallerimizde bu programları düzenleyenlere, mahalle muhtarlarımıza, STK temsilcilerine, emeği geçen kardeşlerimize, askerimize, polisimize, devletimize, milletimize dua eden herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı