Yeni Tesis ihaleye çıkıyor


Başkan Zeki Toçoğlu, Kocaali ilçe merkezine yeni bir yaşam alanı kazandıracaklarını müjdeledi. Toçoğlu, “3 bin metrekarelik alan üzerinde içerisinde kafeteryası, oturma alanları, çocuk oyun grupları, meydanı olan güzel bir proje inşa edeceğiz. Yeni projemizi yaz sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz” derken Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar,” İlçemizde Sakarya Büyükşehir Belediyemizle birlikte bir projenin daha gerçekleşmesinin mutluluğu içerisindeyiz” dedi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kocaali’ye yeni bir yaşam alanının daha kazandırılacağını müjdeledi. İlçe merkezinde yaklaşık 3 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek proje için AKOM’da gerçekleştirilen toplantıya Genel Sekreter İbrahim Pehlivan, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, AK Parti Kocaali İlçe Başkanı Ersan Demir, SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan, Ali Oktar, Zafer Poyraz ile Büyükşehir Bürokratları katıldı. Başkan Zeki Toçoğlu, proje detaylarına ilişkin bilgiler aldı.

Yeni buluşma noktası
Kocaali ilçe merkezine yeni bir proje hediye edeceklerini belirterek sözlerine başlayan Başkan Zeki Toçoğlu, “Yaklaşık 3 bin metrekarelik alanda hayata geçireceğimiz çalışma için proje çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağız. İçerisinde hemşehrilerimizin hoş vakitler geçirebileceği, çocuklar için bakım alanının yer aldığı 120 metrekarelik bir kafeterya, oturma alanları, çocuk oyun grupları, meydanı ile güzel bir projeyi ilçemize hediye edeceğiz. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın da her fırsatta ifade ettiği gibi projemizin içerisinde kütüphanede yer alacak. Hayırlı olsun” dedi.
Yaz sonuna kadar tamamlanacak
Başkan Zeki Toçoğlu konuşmalarını şu şekilde sürdürdü: “Projemizi hayata geçireceğimiz alan içerisinde çınar, selvi ve çam ağaçları bulunuyor. Hiçbir ağaca zarar vermeden, tamamını koruyarak yeni ağaçların da dikimini gerçekleştireceğiz. Yeni projenin ilçemiz sakinlerinin buluşma noktası olacağına inanıyor, yaz sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

İlçemize hayırlı olsun
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Kocaali Belediye iş birliği ile Yapımına başlanılacak olan önceki ismi ile Bahçem Şimdiki ismi ile Park bahçem sosyal tesisleri ilçemizde yeniden farkı bir yüzle hayat bulacak, Diyen Belediye Başkanı Ahmet Acar, “İlçemizin en güzide mekanlarından biri olacağına, hemşehrilerimizin hoş vakit geçireceğine inanıyorum. Bu proje ile birlikte Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi, Sayın Cumhurbaşkanımızın fikir babası olduğu “Millet Bahçesi ve Kıraathanesi” ilçemizde de faaliyete geçecek. Bu vesile ile her projede olduğu gibi, bu projede de bizlerden desteğini esirgemeyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Zeki Toçoğlu’na teşekkür ederim. İlçemize hizmet verecek olan tesis, hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi