Özgeçmiş


1970 yılında Kocaali’de doğdu. İlk ve ortaokulu Kocaali’de, Liseyi Adapazarın’da, Üniversite öğrenimini Ankara’da tamamladı. Hacettepe üniversitesi Sağlık İdaresi Bölümü Lisans mezunu.

Memuriyete SSK Genel Müdürlüğü’nde başladı. Gümüşhane Kültür Turizm İl Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Sağlık Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığında Uzman olarak görev yaptı. Diğer yandan; 1996 yılından Aralık 2008 ‘e kadar TBMM’de Milletvekili Danışmanı olarak görev yaptı. Milli Gençlik Vakfı Ankara şubesinde; İl Yönetim Kurulu Üyesi ve üniversitelerden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Amatör olarak futbol oynadı. Kocaali Sahilspor genç takım kaptanlığı yaptı ve A Takımda oynadı. (1987-1988). Ankara Et-Balıkspor’da yine amatör olarak forma giydi (1989).

2004 yılı Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde, Ak Parti’den Kocaali Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçiminde Ak Parti ‘den aday oldu ve belediye başkanlığını kazandı. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçiminde Ak Parti’ den aday oldu ve ikinci kez belediye başkanlığını kazandı. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler  Genel Seçiminde,   Kocaali Belediyesi Cumhur İttifakı Akparti Adayı Olarak 3. kez Kocaali Belediye Başkanı Oldu.  Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar;  Evli ve  4 çocuk babasıdır.